2007

ZAGREB KOM 2

PROGRAM

Petak, 12. listopada, 20 sati
PRVI KONCERT: Kontrasti

Zoltán Kodály
Duo za violinu i violončelo, op. 7 (1914.)
Allegro serioso, non troppo / Adagio / Maestoso e largamente, ma non troppo lento - Presto

Susanna Yoko Henkel, violina
Jing Zhao, violončelo

Béla Bartók
Kontrasti, za violinu, klarinet i glasovir (1938.)
Verbunkos / Pihenö / Sebes

Susanna Yoko Henkel, violina
Alexandra Gruber, klarinet
Ian Fountain, glasovir

Olivier Messiaen
Kvartet za kraj vremena (Quatuor pour la fin du Temps) (1940. - 1941.)
Liturgija kristala (Liturgie de cristal)
Vokaliza za anđela koji najavljuje kraj vremena (Vocalise pour l’Ange qui annonce la fin du Temps)
Bezdan ptica (Abîme des oiseaux)
Intermedij (Intermède)
Hvalospjev Isusovoj vječnosti (Louange à l’Éternité de Jésus)
Ples bijesa za sedam truba (Danse de la fureur, pour les sept trompettes)
Klaster duga za anđela koji najavljuje kraj vremena (Fouillis d’arcs-en-ciel, pour l’Ange qui annonce la fin du Temps)
Hvalospjev Isusovoj besmrtnosti (Louange à l’Immortalité de Jésus)

Susanna Yoko Henkel, violina
Alexandra Gruber, klarinet
Jing Zhao, violončelo
Ian Fountain, glasovir


Subota, 13. listopada, 20 sati

DRUGI KONCERT: Brahms i Schumann

Robert Schumann
Fantastični komadi, za klarinet i klavir, op. 73 (1849.)
Zart und mit Ausdruck / Lebhaft, leicht / Rasch und mit Feuer

Alexandra Gruber, klarinet
Ian Fountain, klavir

Johannes Brahms
Sonata za violinu i klavir u d molu, op. 108 (1887.)
Allegro / Adagio / Un poco presto e con sentimento / Presto agitato

Susanna Yoko Henkel, violina
Ian Fountain, klavir

Robert Schumann
Pet stavaka u narodnom tonu, za violončelo i klavir, op. 102 (1849.)
Mit Humor (Vanitas, vanitatum) / Langsam / Nicht schnell, mit viel Ton zu spielen / Nicht zu rasch / Stark und markiert

Jing Zhao, violončelo
Ian Fountain, klavir

Johannes Brahms
Trio za klavir, klarinet i violončelo u a molu, op. 114 (1890.)
Allegro / Adagio / Andantino grazioso / Allegro

Alexandra Gruber, klarinet
Jing Zhao, violončelo
Ian Fountain, klavir

 


Nedjelja, 14. listopada, 11 sati

TREĆI KONCERT: Mozartova matineja

Wolfgang Amadeus Mozart

Duo za violinu i violu u G duru, K 423 (1783.)
Allegro / Adagio / Rondeau (Allegro)

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola

Klavirski kvartet u Es duru, K 493 (1786.)
Allegro / Larghetto / Allegretto

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo
Ian Fountain, klavir

Petak, 19. listopada, 20 sati

ČETVRTI KONCERT: Slavenska noć

Leoš Janáček
Bajka (Pohadka), za klavir i violončelo (1910.)
Con moto / Con moto / Allegro

Elena Cheah, violončelo
Milana Chernyavska, klavir

Bedřìch Smetana
Klavirski trio u g-molu, op. 15 (1855.)
Moderato assai / Allegro, ma non agitato / Finale - Presto

Susanna Yoko Henkel, violina
Monika Leskovar, violončelo
Milana Chernyavska, klavir

Boris Papandopulo
Rapsodija concertante (1938.)
Introduzione / Arioso / Danza

Monika Leskovar, violončelo
Petra Gilming, klavir

Antonin Dvořák
Gudački kvintet u D-duru, op. 77 (1875.)
Allegro con fuoco - Piu mosso / Scherzo: Allegro vivace - Trio: L’istesso tempo, quasi allegretto /
Poco andante / Finale: Allegro assai

Stefan Milenković, violina
Nicola Birkhan, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Elena Cheah, violončelo
Božo Paradžik, kontrabas

Subota, 20. listopada, 20 sati

PETI KONCERT: Beč I & II

Joseph Haydn: Klavirski trio u G duru, br. 39, Hob. XV: 25 (Ciganski) (1795.)
Andante / Poco adagio / Finale - Presto (Rondo all’Ongarese)

Stefan Milenković, violina
Monika Leskovar, violončelo
Milana Chernyavska, glasovir

Ludwig van Beethoven: Sonata za violončelo i glasovir u A-duru op. 69 (1808.) (u izvedbi za kontrabas i glasovir)
Allegro, ma non tanto / Scherzo / Adagio cantabile - Allegro vivace

Božo Paradžik, kontrabas
Milana Chernyavska, glasovir

Gustav Mahler: Klavirski kvartet u a molu (nedovršen) (1876.)
Prvi stavak

Stefan Milenković, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Elena Cheah, violončelo
Milana Chernyavska, glasovir

Arnold Schönberg: Preobražena noć (Verklärte Nacht), op. 4, za gudački sekstet (1899.)

Susanna Yoko Henkel, violina
Nicola Birkhan, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Hrvoje Philips, viola
Monika Leskovar, violončelo
Elena Cheah, violončelo

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina (Njemačka)
Stefan Milenković, violina (Srbija/Italija/SAD)
Nicola Birkhan, violina (Njemačka)
Guy Ben-Ziony, viola (Izrael)
Hrvoje Philips, viola (Hrvatska)
Monika Leskovar, violončelo (Hrvatska)
Jing Zhao, violončelo (Kina)
Elena Cheah, violončelo (SAD)
Božo Paradžik, kontrabas (Hrvatska)
Alexandra Gruber, klarinet (Njemačka)
Petra Gilming, klavir (Hrvatska)
Milana Chernyavska, klavir (Ukrajina)
Ian Fountain, klavir (Velika Britanija)

GALERIJA