2008

ZAGREB KOM 3

PROGRAM

srijeda, 15. 10. 2008., 20 sati 

1. KONCERT:„Bečka noć“


Wolfgang Amadeus Mozart
Kvartet za flautu, violinu, violu i violončelo u D-duru KV 285

Ludwig van Beethoven
 „Gassenhauer“ Trio op. 11

Franz Schubert
Gudački kvintet u C-duru, D 956

Susanna Yoko Henkel violina   
Stefan Milenković violina   
Guy Ben-Ziony viola   
Monika Leskovar violončelo   
Giovanni Sollima violončelo   
Chen Halevi klarinet   
Bruno Grossi flauta   
Ian Fountain klavir



četvrtak, 16. listopad. 2008., 20 sati

2. KONCERT: Ruska noć

Igor Stravinsky
L’histoire du soldat / Priča o vojniku za violinu, klarinet i klavir

Tatyana Nikolayeva
Trio za flautu, violu i glasovir, op. 18

Dmitrij Dmitrijevič Šostakovič
Dva komada za gudački oktet, op. 11

Petar Iljič Čajkovski
Klavirski trio u a-molu op.50

Susanna Yoko Henkel, violina
Stefan Milenković, violina
Michael Barenboim, violina
Nicola Birkhan, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Tomoko Akasaka, viola
Monika Leskovar, violončelo
Giovanni Sollima, violončelo
Chen Halevi, klarinet
Bruno Grossi, flauta
Ian Fountain, klavir
Diana Ketler, klavir

petak, 17. listopad. 2008., 20 sati

3. KONCERT: Njemačka noć

Hanns Eisler
Vierzehn Arten den Regen zu beschreiben / Četrnaest načina kako opisati kišu

Robert Schumann
Klavirski kvartet u Es-duru, op. 47

Felix Mendelssohn-Bartoldy
Gudački oktet u Es-duru, op. 20

Susanna Yoko Henkel, violina
Stefan Milenković, violina
Michael Barenboim, violina
Nicola Birkhan, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Tomoko Akasaka, viola
Elena Cheah, violončelo
Božo Paradžik, kontrabas
Chen Halevi, klarinet
Bruno Grossi, flauta
Ian Fountain, klavir
Diana Ketler, klavir


subota, 18. listopad. 2008., 20 sati

4. KONCERT: Francuska noć

Francis Poulenc
Sonata za klarinet i klavir

Alfred Déscenclos
Arija i rondo za kontrabas i klavir

Claude Debussy
Sonata za violinu i klavir

Camille Saint-Saens
Carneval des Animaux / Karneval Životinja

Susanna Yoko Henkel, violina
Stefan Milenković, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Elena Cheah, violončelo
Chen Halevi, klarinet
Bruno Grossi, flauta
Božo Paradžik, kontrabas
Igor Lešnik, udaraljke
Ian Fountain, klavir
Diana Ketler, klavir
Petra Gilming, klavir, celesta
Dragan Despot, pripovjedač

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina (Njemačka/Hrvatska)
Stefan Milenković, violina (Srbija/Italija/SAD)
Michael Barenboim, violina (Njemačka/Francuska)
Nicola Birkhan, violina (Njemačka)
Guy Ben-Ziony, viola (Izrael)
Tomoko Akasaka, viola (Japan)
Monika Leskovar, violončelo (Hrvatska)
Giovanni Sollima, violončelo (Italija)
Elena Cheah, violončelo (SAD)
Božo Paradžik, kontrabas (Hrvatska)
Petra Gilming, klavir (Hrvatska)
Ian Fountain, klavir (Velika Britanija)
Diana Ketler, klavir (Latvija)
Chen Halevi, klarinet (Izrael)
Bruno Grossi, flauta (Švicarska)
Igor Lešnik, udaraljke (Hrvatska)
Dragan Despot, pripovjedač (Hrvatska)

GALERIJA