2010

ZAGREB KOM 5

PROGRAM

Utorak, 12. listopada 2010., 20 sati

Joseph Haydn
Koncert za violončelo i orkestar u C-duru, Hob. VIIb:1

Jing Zhao – violončelo
Litvanski komorni orkestar

Joseph Haydn
Dvostruki koncert, za violinu, glasovir i orkestar u F-duru, Hob. XVIII:6

Susanna Yoko Henkel, violina
Lauma Skride, glasovir
Litvanski komorni orkestar

Wolfgang Amadeus Mozart
Sinfonia Concertante za violinu, violu i orkestar, u Es-duru, KV 364

Susanna Yoko Henkel, violina
Maxim Rysanov, viola
Litvanski komorni orkestar


Srijeda, 13. listopada 2010. - 20 sati

Felix Mendelssohn Bartholdy
Koncert za violinu i gudački orkestar u d-molu

Susanna Yoko Henkel – violina
Litvanski komorni orkestar

Robert Schumann
Klavirski kvintet u Es-duru, op. 44

Susanna Yoko Henkel, violina
Michael Barenboim, violina
Maxim Rysanov, viola
Jing Zhao, violončelo
Lauma Skride, klavir

Felix Mendelssohn Bartholdy
Dvostruki koncert, za violinu, klavir i orkestar u d-molu

Susanna Yoko Henkel, violina
Lauma Skride, klavir
Litvanski komorni orkestar

Četvrtak, 14. listopada 2010., 18 sati

„The next generation“ u suradnji sa zakladom "Musik und Jugend"

djela Mendelssohna, Mozarta i Schumanna

Henriette Fauth (Njemačak), violina
Andrea Burger (Švicarska), viola
Latica Cameron (Hrvatska), flauta
Kian Soltani (Austrija), violončelo
Sara Vujadinović (Srbija), klavir

Četvrtak, 14. listopada 2010. - 20 sati

„Contemporary Music Lounge“

djela Bouleza, Shchedrina, Wiesenberga, Salonena, Josipovića i Meschwitza

Susanna Yoko Henkel, violina
Michael Barenboim, violina
Stefan Milenković, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jakob Koranyi, violončelo
Jing Zhao, violončelo
Krešimir Mikić, predavač
Srebrenka Poljak, klavir
Lauma Skride, klavir


Petak, 15. listopada 2010., 20 sati

"Bohemian-Hungarian Rhapsody"

Bohuslav Martinů
Duo za violinu i violončelo br. 2

Michael Barenboim, violina
Jing Zhao, violončelo

Ernő Dohnányi
Serenada za gudački trio u C-duru, op. 10
Stefan Milenković, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo

Antonín Dvořák
Klavirski kvintet br. 2 u A-duru, op. 81

Susanna Yoko Henkel, violina
Michael Barenboim, violina
Tomoko Akasaka, viola
Jakob Koranyi, violončelo
Pavel Gililov, klavir

Subota, 16. listopada 2010., 20 sati

"Volite li Brahmsa?"

Johannes Brahms

Klavirski kvintet u f-molu, op. 34

Stefan Milenković, violina
Michael Barenboim, violina
Tomoko Akasaka, viola
Jakob Koranyi, violončelo
Lauma Skride, klavir


Glasovirski kvartet br. 1, u g-molu, op. 25

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo
Pavel Gililov, glasovir

 

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel , violina (Njemačka/ Hrvatska)
Jing Zhao, violončelo (Kina)
Jakob Koranyi, violončelo (Švedska)
Tomoko Akasaka, viola (Japan)
Stefan Milenković, violin (Srbija/Italija/SAD)
Michael Barenboim, violina (Njemačka/Francuska)
Guy Ben-Ziony , viola (Izrael)
Lauma Skride, klavir (Latvija)
Pavel Gililov, klavir (Njemačka)
Maxim Rysanov, viola (Rusija)
Srebrenka Poljak, klavir (Hrvatska)
Krešimir Mikić, pripovjedač (Hrvatska)
Litvanski komorni orkestar
“The next generation”:
Henriette Fauth, violina (Njemačka)
Andrea Burger, viola (Švicarska)
Latica Cameron, flauta (Hrvatska)
Kian Soltani, violončelo (Austrija)
Sara Vujadinović, klavir (Srbija)