2011

ZAGREB KOM 6

PROGRAM

Petak, 14. listopada 2011., 20 sati

PRVI KONCERT: Priče iz Bečke šume

Ludwig van Beethoven
Serenada u D-duru, op. 8, za gudački trio

Boris Brovtsyn, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo

Richard Strauss (obradio Franz Hasenöhrl)
Till Eulenspiegel einmal anders! / Till Eulenspiegel, bar jednom drukčije!, za violinu, kontrabas, klarinet, rog i fagot

Boris Brovtsyn, violina
Alexandra Scott, kontrabas
Chen Halevi, klarinet
Szabolcs Zempléni, rog
Riccardo Terzo, fagot

Franz Schubert
Oktet za klarinet, rog, fagot, gudački kvartet i kontrabas u F-duru, D 803

Susanna Yoko Henkel, violina
Boris Brovtsyn, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo
Alexandra Scott, kontrabas
Chen Halevi, klarinet
Szabolcs Zempléni, rog
Riccardo Terzo, fagot

Subota, 15. listopada 2011., 20 sati 

DRUGI KONCERT: Bajke i pjesme

Robert Schumann
Dichterliebe / Pjesnikova ljubav, op. 48
(na pjesme Heinricha Heinea)

Sam McElroy, bariton
Gabriela Montero, klavir

Béla Bartók
Kontrasti za violinu, klarinet i klavir
Verbunkos, Pihenő, Sebes

Susanna Yoko Henkel, violina
Chen Halevi, klarinet
Lauma Skride, klavir

Leoš Janáček
Pohadka / Bajka

Jing Zhao, violončelo
Lauma Skride, klavir

Johannes Brahms
Kvintet s klarinetom u h-molu, op.115

Chen Halevi, klarinet
Susanna Yoko Henkel, violina
Boris Brovtsyn, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo

Nedjelja, 16. listopada 2011., 20 sati

TREĆI KONCERT: Slavenska noć

Dimitrij Šostakovič
(obrada Lev Atomjan)
Pet komada za dvije violine i klavir

Boris Brovtsyn, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Lauma Skride, klavir

Dimitrij Šostakovič
Klavirski trio br. 2 u e-molu, op. 67

Susanna Yoko Henkel, violina
Jing Zhao, violončelo
Lauma Skride, klavir

Antonín Dvořák
Klavirski kvintet br. 2 u A-duru, op. 81

Susanna Yoko Henkel, violina
Boris Brovtsyn, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Jing Zhao, violončelo
Gabriela Montero, klavir

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina (Njemačka/Hrvatska)
Boris Brovtsyn, violin (Rusija)
Guy Ben-Ziony, viola (Izrael)
Jing Zhao, violončelo (Kina)
Alexandra Scott, kontrabas (Velika Britanija)
Lauma Skride, klavir (Latvija)
Gabriela Montero, klavir (Venezuela/SAD)
Chen Halevi, klarinet (Izrael)
Riccardo Terzo, fagot (Italija)
Szabolcs Zempléni, rog (Mađarska)
Sam McElroy, bariton (Velika Britanija)

 

 

 

 

 

 

GALERIJA