2013

ZAGREB KOM 8

PROGRAM

Petak, 11. listopada 2013., 20 sati

PRVI KONCERT: Francuska noć

Claude Debussy: Sonata za violončelo i klavir u d-molu
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Francis Poulenc: Sonata za flautu i klavir, FP 164

Gili Schwarzman, flauta
Lauma Skride, klavir

Maurice Ravel: Klavirski trio

Susanna Yoko Henkel, violina
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Ernest Chausson: Koncert za klavir, violinu i gudački kvartet u D-duru, op. 21

Guy Braunstein, violina
Lauma Skride, klavir
Susanna Yoko Henkel, violina
Ségolene de Beaufond, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo

Subota, 12. listopada 2013., 20 sati

DRUGI KONCERT: Schumann i Brahms

Robert Schumann: Slike iz bajke, četiri komada za klavir i violu, op. 113

Guy Ben-Ziony, viola
Martina Filjak, klavir

Robert Schumann: Klavirski trio br. 1 u d-molu, op. 63

Susanna Yoko Henkel, violina
Torleif Thedéen, violončelo
Martina Filjak, klavir

Johannes Brahms: Klavirski kvartet br. 3 u c-molu, op. 60

Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo
Lauma Skride, klavir

Nedjelja, 13. listopada 2013., 20 sati

TREĆI KONCERT: Mozartova soareja

Wolfgang Amadeus Mozart : Sonata za klavir četveroručno u C-duru, KV 521

Lauma Skride, klavir
Martina Filjak, klavir

Kvartet za flautu i gudače br. 3 u C-duru, KV 285b

Gili Schwarzman, flauta
Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Anastasia Kobekina, violončelo

Divertimento za gudački trio u Es-duru, KV 563

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo


Ponedjeljak, 14. listopada 2013., 20 sati

ČETVRTI KONCERT: Seksteti

Johannes Brahms: Gudački sekstet br. 1 u B-duru, op. 18

Guy Braunstein, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Julia Deyneka, viola
Guy Ben-Ziony, viola
Torleif Thedéen, violončelo
Anastasia Kobekina, violončelo

Petar I. Čajkovski: Gudački sekstet u d-molu, op. 70 - "Sjećanje na Firenzu"

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Julia Deyneka, viola
Anastasia Kobekina, violončelo
Torleif Thedéen, violončelo

Utorak, 15. listopada 2013., 11 sati

PETI KONCERT: Koncert za djecu

Srijeda, 16. listopada 2013., 20 sati

ŠESTI KONCERT: Slavenska noć

Sergej Prokofjev: Sonata za flautu i klavir u D-duru, op. 94

Gili Schwarzman, flauta
Lauma Skride, klavir

Igor Stravinski: Elegija za violu solo (1944)

Guy Ben-Ziony, viola

Dora Pejačević: Impromptu za klavirski kvartet, op. 9

Lauma Skride, klavir
Guy Braunstein, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Anastasia Kobekina, violončelo

Dimitrij Šostakovič: Klavirski trio br. 1 u c-molu, op. 8

Lauma Skride, klavir
Guy Braunstein, violina
Anastasia Kobekina, violončelo

Karol Szymanowski: Mitovi, op. 30, za violinu i klavir

Susanna Yoko Henkel, violina

Lauma Skride, klavir

Božidar Kunc: Soliloquy za solo flautu, op. 61

Gili Schwarzman, flauta

Dimitrij Šostakovič: Gudački kvartet br. 8 u c-molu, op. 110

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Braunstein, violina
Julia Deyneka, viola
Anastasia Kobekina, violončelo

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina (Njemačka/Hrvatska)
Guy Braunstein, violina (Izrael)
Ségolène de Beaufond, violina (Francuska)
Julia Deyneka, viola (Rusija)
Guy Ben-Ziony, viola (Izrael)
Torleif Thedéen, violončelo (Švedska)
Anastasia Kobekina, violončelo (Rusija)
Lauma Skride, klavir (Latvija)
Martina Filjak, klavir (Hrvatska)
Gili Schwarzman, flauta (Izrael)

 

GALERIJA