2012

ZAGREB KOM 7

PROGRAM

Petak, 12. listopada 2012., 20 sati

PRVI KONCERT: 8 godišnjih doba

Antonio Vivaldi
Koncert br. 4 u F-molu, op. 8, RV 297, „L‘inverno“ (Zima)

Astor Piazzolla
Invierno Porteño (Zima u Buenos Airesu)

Stefan Milenković, solo violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Boris Brovtsyn, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Kristina Blaumane, violončelo
Trey Lee – violončelo
Teemu Kauppinen, kontrabas
Srebrenka Poljak, čembalo

Antonio Vivaldi
Koncert br. 1 u E-duru, op. 8, RV 269, „La primavera“ (Proljeće)

Astor Piazzolla
Primavera Porteña (Proljeće u Buenos Airesu)

Vilde Frang, solo violina
Stefan Milenković, violina
Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Trey Lee, violončelo
Kristina Blaumane, violončelo
Teemu Kauppinen, kontrabas
Srebrenka Poljak, čembalo


Antonio Vivaldi
Koncert br. 2 u G-molu, op. 8, RV 315, „L‘estate“ (Ljeto)

Astor Piazzolla
Verano Porteño (Ljeto u Buenos Airesu)

Boris Brovtsyn, solo violina
Vilde Frang, violina
Stefan Milenković, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Kristina Blaumane, violončelo
Trey Lee, violončelo
Teemu Kauppinen, kontrabas
Srebrenka Poljak, čembalo

Antonio Vivaldi
Koncert br. 3 u F-duru, op. 8, RV 293, „L‘autunno“ (jesen)

Astor Piazzolla
Otoño Porteña (jesen u Buenos Airesu)

Susanna Yoko Henkel, solo violina
Boris Brovtsyn, violina
Vilde Frang, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Trey Lee, violončelo
Kristina Blaumane, violončelo
Teemu Kauppinen, kontrabas
Srebrenka Poljak, čembalo

Subota, 13. listopada 2012., 20 sati

DRUGI KONCERT: Bečka noć

Fritz Kreisler
Schön Rosmarin/Lijepi ružmarin

Stefan Milenković, violina
Srebrenka Poljak, klavir

Anton Webern
Tri mala komada za violončelo i klavir

Trey Lee, violončelo
Lauma Skride, klavir

Fritz Kreisler
Liebesleid / Ljubavni jadi

Boris Brovtsyn, violina
Lauma Skride, klavir

Ludwig van Beethoven
Gudački trio u C-molu, op. 9, br. 3

Vilde Frang, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Trey Lee, violončelo

Fritz Kreisler
Liebesfreud / Ljubavna radost

Stefan Milenković, violina
Srebrenka Poljak, klavir

Anton Webern
Četiri komada za violinu i klavir

Boris Brovtsyn, violina
Lauma Skride, klavir

Franz Schubert
Klavirski trio u B-duru

Susanna Yoko Henkel, violina
Kristina Blaumane, violončelo
Lauma Skride, klavir

Nedjelja, 14. listopada 2012., 11 sati  

TREĆI KONCERT: Mozartova matineja

Wolfgang Amadeus Mozart
Sonata za violinu i glasovir u F-Dur KV 377

Vilde Frang, violina
Lauma Skride, glasovir

Alfred Schnittke
MozART a la Haydn

Stefan Milenković, violina
Boris Brovtsyn, violina

Wolfgang Amadeus Mozart
Klavirski kvartet u Es-Duru, KV 493

Susanna Yoko Henkel, violina
Guy Ben-Ziony, viola
Trey Lee, violončelo
Lauma Skride, klavir

Srijeda, 17. listopada 2012., 20 sati 

ČETVRTI KONCERT: Contemporary Music Lounge

program iznenađenja

Četvrtak, 18. listopada 2012., 20 sati

PETI KONCERT: Johannes Brahms & Friends

Robert Schumann
Sonata za violinu i klavir br. 1 u a-molu

Boris Brovtsyn, violina
Ian Fountain, klavir

Johannes Brahms
Trio za rog, violinu i klavir

Radovan Vlatković, rog
Susanna Yoko Henkel, violina
Ian Fountain, klavir

Antonín Dvořák
Klavirski kvartet br. 2 u Es-duru, op. 87

Boris Brovtsyn, violina
Hartmut Rohde, viola
Kristina Blaumane, violončelo
Lauma Skride, klavir

Petak, 19. listopada 2012., 20 sati

ŠESTI KONCERT: Americano

Maurice Ravel
Ma mère l‘oye / Moja majka, guska
(obr. za marimbu i klavir)

Ria Ideta, marimba
Ian Fountain, klavir

Leonard Bernstein
Klavirski trio

Boris Brovtsyn, violina
Kristina Blaumane, violončelo
Ian Fountain, klavir

George Gershwin
Rapsodija u plavome
(obr. za marimbu i klavir)

Ria Ideta, marimba
Ian Fountain, klavir

Igor Stravinsky
Talijanska suita

Trey Lee, violončelo
Lauma Skride, klavir

Antonín Dvořák
Gudački kvartet br. 12 u F-duru, op. 96, “Američki”

Susanna Yoko Henkel, violina
Boris Brovtsyn, violina
Hartmut Rohde, viola
Kristina Blaumane, violončelo

Subota, 20. listopada 2012., 20 sati

SEDMI KONCERT: Ruska noć

Anton Arensky
Glasovirski trio br. 1 u d-molu

Boris Brovtsyn, violina
Trey Lee, violončelo
Lauma Skride, klavir


Dmitri Šostakovič
Klavirski kvintet u g-molu

Susanna Yoko Henkel, violina
Boris Brovtsyn, violina
Hartmut Rohde, viola
Kristina Blaumane, violončelo
Ian Fountain, klavir

GLAZBENICI

Susanna Yoko Henkel, violina / umjetnička ravnateljica (Njemačka/Hrvatska)
Vilde Frang, violina (Norveška)
Boris Brovtsyn, violina (Rusija)
Stefan Milenković – violina (Srbija/SAD)
Guy Ben-Ziony, viola (Izrael)
Hartmut Rohde, viola (Njemačka)
Kristina Blaumane, violončelo (Latvija)
Trey Lee, violončelo (Kanada/Hong Kong)
Teemu Kauppinen, kontrabas (Finska)
Lauma Skride, klavir (Latvija)
Ian Fountain, klavir (Velika Britanija)
Srebrenka Poljak, čembalo (Hrvatska)
Radovan Vlatković, rog (Hrvatska)
Ria Ideta, marimba (Japan)

 

GALERIJA